slavíme

Speciální edice 10 let Johann W

TO CHCI
10 let Johann W

Máme výročí a chceme si ho s vámi vychutnat!

Před deseti lety sklepmistr Martin Nesvadba poprvé nalahvoval vína z našich hradních vinic. Schovali jsme je tehdy do archívu a právě teď přišel čas pro jejich optimální zralost.

Máme pro vás připravenou limitovanou edici 150 boxů vín TEN JOHANN WINE, která je přesně to pravé k české zimní kuchyni. A aby vám nebylo líto hned je vypít, součástí je i digitální NFT edice, která vám zůstane navždy.

Koupit tuto speciální edici 4 lahví vína
Sklepmistr
digital edition

Je to něco speciálního

Přiznejme si totiž pravdu. U klasického sběratelství vína to vypitím vlastně zkazíme. Víno prostě vymažeme ze světa. Takže se nám nakonec do toho pití vlastně ani moc nechce.

My v Johannu, ale milujeme i pít víno, nejen ho vlastnit. A tak teď tento proces posouváme na novou úroveň, kdy se lidé na to vypití budou naopak těšit. Užijí si ten zážitek vůně i chuti, a jako bonus dostanou ještě něco dalšího, čím se mohou těšit později.

Součástí limitované edice vína TEN JOHANN WINE, který si kupujete, je i digitální umělecké dílo, jehož budete unikátními vlastníky. Ale pozor, až po vypití! Koupíte víno, vypijete a pošlete nám fotografii alespoň poloviny vypitých lahví vašeho limitovaného boxu a číslo účtu vaší kryptopeněženky. My na vás pak převedeme vlastnictví toho artworku. Vytvořili jsme jich jich jedinečných 150 kusů, stejně jako je boxů s limitkami vína. Autorky díla jsou Veronika Königsmark a Blanka Hýblová.

Chceme aby víno sloužilo svému smyslu a radosti, a ne si ho jen tak vystavovat ve sklepě. Na vystavování je lepší umění. Navíc: s naším artworkem pak můžete ještě obchodovat (a třeba na něm i dál vyděláte). Kdo to kdy viděl, obchodovat s vypitým vínem? :-)

Sběratelství jsme umocnili na druhou. Win-win.

Co je to NFT a jak si založit krypto peněženku
tip sommeliera

Co je to přesně za vína?

V každém boxu jsou čtyři lahve, ale celkově naše limitovaná edice obsahuje 6 druhů vín. Takže jsme sestavili několik ideálně pasujících kombinací vždy bílých i červených vín. A je už otázka štěstěny, co přesně získáte vy. Jak už jsme zmínili, teď jsme na optimálním vrcholku kvality, schovávat to nemá cenu, je to o pití na tuto zimu. Dvě červená vína jsou ke kachně nebo huse. Tramín k něčemu sladkému. Sylván a Muller se hodí k rybě a dále je to už jen na vaší fantazii.

Vína jsou: Muškát moravský, Muller-Thurgau, Gewurztraminer, Sylvánské zelené, Saint laurent, Piniot noir, vše pozdní sběr 2012.

Hrozny pochází výhradně z našich vlastních vinic. Něco je z vinic pod hradem, něco jsme vypěstovali u židovského hřbitova a něco pochází ze staré vinice pod Chrámeckým vrchem. Všechno jsou to jižně orientované kopce. A pod hradem Hazmburgem je navíc čedičové podloží.

Mimochodem, vinice velká Anna a vinice Lucie z viniční traťi Pod Skršínským vrchem měly už v době sklizně těchto vín, stáří přes 40 let!

Chci si letos pořádně vychutnat zimu
Zámecké vinařství Třebívlic v jedinečném panoramatu Českého středohoří. První vinobraní výhradně z vlastních hroznů tu proběhlo v roce 2012, ale už téměř před 1000 lety Spytihněv II. vyhlásil dekretem Litoměřicko za vinařskou oblast. Svěžest a zralost v jednom.
Vinice